Styl skandynawski – czym się wyróżnia na tle innych?

Styl skandynawski – czym się wyróżnia na tle innych?

Zabierasz się za projektowanie wnętrz w swoim domu lub mieszkaniu? W takim razie grzechem byłoby nie wiedzieć, co to jest styl skandynawski i czym się on dokładnie charakteryzuje. O ile jesteś osobą bardziej zorientowaną w temacie, to może wydawać się on prosty i dość przewidywalny. Jednakże urządzanie wnętrz właśnie w stylu skandynawskim nie należy do rzeczy najłatwiejszych.

Gdzie się sprawdzi?

Jeśli chodzi o możliwości, to po skandynawsku możesz urządzić różne wnętrza i nie jest ważne, czy jest to mały domek na przedmieściach, czy mieszkanie w mieście. Warto podkreślić, że nie ma on żadnych narzucanych standardów, których musiałbyś się kurczowo trzymać podczas urządzania wnętrz. Główne cechy to przede wszystkim:

  • Minimalizm,
  • Wygoda,
  • Ergonomia,

Jakie są wnętrza w stylu skandynawskim?

Na pierwszy plan wysuwa się tutaj niczym niezakłócona estetyka, ponieważ styl skandynawski wypracowuje świetny kompromis pomiędzy funkcjonalnością i walorami estetycznymi. Wnętrza urządzone właśnie w ten sposób są skromne i pomalowane na jasne i niekrzykliwe kolory.

Jeśli chodzi o meble i wszystkie sprzęty znajdujące się w mieszkaniu, to muszą być one przede wszystkim miłe dla oka. Bardzo popularne w tym wypadku są meble modułowe, które zresztą coraz bardziej wdzierają się do polskich domów. Są one o tyle świetne, że umożliwiają tworzenie dowolnych zestawów, aby jak najlepiej skonfigurować je pod swoje osobiste potrzeby.

Nie można zapominać również o dodatkach, takich jak proste narzuty czy dodatki, które można powiesić na ścianie lub postawić na półce. To właśnie one będą nadawały każdemu pomieszczeniu wyjątkowy charakter.

2 komentarze